Pisas: We hebben grote groepen bereikt, waaronder Nederlanders

Van een onzer verslaggevers
Willemstad - ,,Er is eindelijk rust, er zijn geen stakingen meer, geen spanning tussen wit en zwart en tussen rijk en arm. Porfin, eindelijk”, verzucht Gilmar Pisas (MFK) voor de camera’s na zijn verkiezingswinst op vrijdag.

PisasHij steekt zijn trots niet onder stoelen of banken met uitlatingen als ‘ik was er in 2021 ook al’, ‘zie deze gymschoen (met daarop ‘Palu Pik’ in grote letters), die komt in het museum en iedereen zal dan zeggen ‘ooh die is van Pisas die in 2025 won meteen landslide en toeristen die zeggen ‘this was the shoe that broke the record’’ en ‘mensen willen een leider die a zegt en a doet en niet a zegt en b doet, dat heeft de anderen partijen de das om gedaan’.
Hij legt uit hoe het hem gelukt is zo’n grote ongekende winst te behalen van meer dan 40.000 stemmen op zijn partij. ,,Sommige groepen bereikten we in 2021 niet. Nu hebben we heel direct de Europese Nederlanders op het eiland benaderd. We hebben daarop ‘getarget’. We hebben campagne gevoerd in Pietermaai. Het is een groots resultaat waarop we al geanticipeerd hadden.”
Hij bedankt ook Statenleden Sheldry Osepa en Gwendell Mercelina van de PNP, de partij waarmee MFK brak, en zegt erbij: ,,Anders zouden we nog steeds met elkaar aan het overleggen zijn.” Op de vraag of hij gaat samenwerken met andere partijen is het antwoord dan ook vastberaden ‘nee’. ,,We willen laten zien dat MFK dit land uit het slop gaat trekken en de parel van het Caribisch gebied wordt. We hoeven nu geen rekening te houden met anderen en we kunnen snel handelen”, zo legt hij nader uit. ,,We gaan alle negen ministersposten bezetten. Sommige ministers zullen bij hun ministerie blijven, er zijn nog vier ministersplaatsen open. Ministers die nu twee posten bemannen kunnen kiezen bij welk ministerie ze blijven.”

Ministersplekken worden bezet door personen op MFK-lijst

‘Buitenlandse zaken’

Meer hierover lezen? Neem een online abonnement op de krant.

 

 


Week toppers

Het Antilliaans Dagblad is de enige lokale Nederlandstalige ochtendkrant van Curaçao, Bonaire en Aruba. Op Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba, alsmede in Nederland en andere landen is een online-abonnement eenvoudig mogelijk via online.ad.cw

antdagblad-logo


Print-abonnee worden of voor meer algemene informatie? Stuur dan een mail naar [email protected]. Met naam, adres en telefoonnummer. Abonnementsprijs is ANG 35,00 inclusief OB per kalendermaand. Print-abonneren is alleen mogelijk op Curaçao.

Top Tags afgelopen week

Geen tags gevonden.