SGR Groep lanceert nieuw project voor 30 cliënten
Van een onzer verslaggevers
Willemstad - Al jarenlang kampt de SGR Groep, de grootste aanbieder van gehandicapten- en revalidatiezorg op het eiland, met een wachtlijst waarin naar eigen zeggen geen beweging zit.
Om deze reden is het plan gelanceerd om Kas Kaya Aron te ontwikkelen, een beschermde woonomgeving waar zes mensen met autisme terecht kunnen en 24 cliënten met een verstandelijke beperking. ,,Samen met de Sociale Verzekeringsbank (SVB) gaan we een project aan waar Kaya Aron 31, eigendom van de SGR Groep, vernieuwd en verbouwd zal worden tot een centrum waar deze personen in een aangepaste omgeving zorg en ondersteuning zullen krijgen van toegewijde begeleiders”, zo wordt uitgelegd in het projectplan.
Hier hoort ook een kostenplaatje bij. In het projectplan staat dat de opvang voor de zes autistische cliënten per dag 403 gulden kost. De zorg voor verstandelijk beperkte personen kost 278 gulden per dag. De totale exploitatiekosten voor de dertig cliënten zijn geraamd op 3.318.000 gulden.
De organisatie stelt niet alleen een kostenbril te willen opzetten, maar ook echt te willen kijken naar de problematiek. En die wordt als volgt omschreven: ,,De woonvoorzieningen van SGR Groep zijn vol. Dit terwijl er nog een wachtlijst is met cliënten die wachten om bij de SGR Groep te kunnen wonen. Op de huidige wachtlijst staan 299 cliënten. Er bestaat een grote behoefte voor wonen. Als verantwoorde organisatie is het noodzakelijk om hier iets aan te kunnen doen. Vandaar dat er actie ondernomen is om dit projectvoorstel te schrijven voor het intramuraal wonen van zes zwaar autistische cliënten en 24 verstandelijk beperkte cliënten.”
In het projectplan gaat SGR vooral in op autisme en niet zozeer op de personen met een verstandelijke beperking. Zo wordt aangegeven dat het belangrijk is dat mensen die zwaar autistisch zijn de mogelijkheid hebben om in een beschermde woonomgeving te wonen vanwege een aantal redenen. De SGR somt op: ,,Veiligheid en geborgenheid: Mensen met zware vormen van autisme kunnen vaak meer ondersteuning en bescherming nodig hebben vanwege hun beperkingen in communicatie, sociale interactie en zelfredzaamheid. In een beschermde woonomgeving kunnen ze een veilige en gestructureerde omgeving ervaren, waarin ze kunnen worden beschermd tegen potentiële gevaren en risico’s.
Begeleiding en ondersteuning
Meer hierover lezen? Neem een online abonnement op de krant.