Van een onzer verslaggevers
Willemstad - Door technische uitdagingen waar Z Air sinds zondag mee te kampen heeft gehad, is het vluchtschema tijdelijk aangepast geweest.

zairDe technische problemen hebben ook geleid tot vertraging en annulering van enkele vluchten.
Afgelopen zondag konden twee van de Saab 340-toestellen van Z Air niet worden ingezet door een technische storing. Hoewel de technische dienst de problemen bij een van de vliegtuigen relatief snel wist op te lossen, moest voor het tweede toestel een onderdeel uit de Verenigde Staten worden ingevlogen. Om het onderdeel zo snel mogelijk op het eiland te krijgen, heeft Z Air een koerier ingezet om het op te halen.
Maar, zo stelt Z Air: ,,Een bijkomstige factor zijn uitdagingen op het moment in de logistiek in de VS door het strenge winterweer in enkele staten. Hierdoor zijn benodigde onderdelen minder snel beschikbaar dan normaal het geval is.” Door de ontstane situatie bleef het vluchtschema tot woensdag nog verstoord.
Z Air neemt naar eigen zeggen contact op met passagiers via e-mail en telefonisch, om hen zoveel mogelijk van tevoren van de wijzigingen in de vertrektijden op de hoogte te stellen. De vliegmaatschappij betreurt het ongemak dat een en ander voor de passagiers met zich heeft meegebracht, maar wijst ook op het feit dat aan de veiligheid geen enkele concessie kan worden gedaan.
De directie van Z Air zegt erkentelijk te zijn voor het begrip van de passagiers die te maken hebben gehad met een aanzienlijke vertraging. De bedrijfsleiding spreekt ook dank uit richting het eigen team dat flink overuren heeft gedraaid om de situatie zo snel mogelijk weer in goede banen te leiden.
Het Antilliaans Dagblad begrijpt dat inmiddels beide toestellen weer volledig operationeel zijn. En gisteren is al een groot deel van de achterstand weer ingelopen.


Week toppers

Het Antilliaans Dagblad is de enige lokale Nederlandstalige ochtendkrant van Curaçao, Bonaire en Aruba. Op Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba, alsmede in Nederland en andere landen is een online-abonnement eenvoudig mogelijk via online.ad.cw

antdagblad-logo


Print-abonnee worden of voor meer algemene informatie? Stuur dan een mail naar [email protected]. Met naam, adres en telefoonnummer. Abonnementsprijs is ANG 35,00 inclusief OB per kalendermaand. Print-abonneren is alleen mogelijk op Curaçao.

Top Tags afgelopen week

Geen tags gevonden.