Braingain in netwerkbijeenkomst voor professionals en werkgevers
Van een onzer verslaggevers
Willemstad - ,,Waarom zou ik bij een werkgever op Curaçao werken? En wat maakt het boeiend genoeg dat ik bij die werkgever zal blijven werken? Dus hoe kan de werkgever talent behouden?”
Dit waren de centrale vragen tijdens de netwerkbijeenkomst ‘Braingain door te boeien en te binden’ waarbij werkgevers uit de publieke - en private sector en professionals met elkaar in gesprek gingen bij de Vertegenwoordiging van Nederland (VNW).
Een vijftal stellingen met elk een thema was de leidraad voor de rondetafelgesprekken: werkcultuur, remigreren, carrièrekansen, re-integreren en werving. In de vorm van speeddaten gingen de groepen in gesprek onder leiding van een begeleider van WeConnect of VNW. Enkele knelpunten die naar voren kwamen waren dat er te weinig transparantie rond sollicitatieprocedures is, er weinig kans is om verticaal door te groeien en de mogelijkheid tot keuzebudget en ouderschapsverlof wordt gemist. ,,Er waren ook mooie inzichten”, aldus VNW. ,,Kies, ga en neem risico. Anders kom je nooit”, was daar een van. Ook is geopperd om een vacaturebank te bouwen waar bedrijven zich aan kunnen melden, dat het Kabinet van de Gevolmachtigde minister een grotere rol kan spelen bij het plaatsen van vacatures en dat professionals uit Nederland competenties als assertiviteit goed hebben ontwikkeld.
,,Dit initiatief past binnen de doelstellingen van Koninkrijksrelaties voor het bevorderen van braingain en kennisoverdracht door de terugkerende ‘Yu di Kòrsou’”, zo besluit VNW.