Vakbond roept andere bedrijven op het voorbeeld te volgen

Van onze correspondent
Kralendijk - Vakbond AFWB heeft op 6 juni een collectieve arbeidsovereenkomst (cao) gesloten met beveiligingsbedrijf Delta Security Bonaire.

boncaoAFWB noemt het resultaat uniek omdat Delta het eerste beveiligingsbedrijf is waar een cao is afgesloten.
Delta is een van de beveiligingsbedrijven die actief zijn op de Bonairiaanse markt. Het is volgens de vakbond een sector waarin veel problemen zijn met de arbeidsomstandigheden van de werknemers. Dit aspect kwam duidelijk naar voren uit de woorden van de voorzitter van de onderhandelingstafel, Alexander Hammer. ,,Deze cao is uniek voor de sector en laten we hopen dat dit de trend wordt. Dat wil zeggen dat organisaties inzien dat een goed pakket arbeidsvoorwaarden en een goede positie van het bedrijf in de markt bij elkaar passen”, aldus Hammer. Hij zei ervan overtuigd te zijn dat in de toekomst alleen betere resultaten zullen worden behaald door onderhandelingen en gaf het voorbeeld van verlof voor de vader bij de geboorte van kinderen. ,,De wet schrijft twee dagen verlof voor, maar in de cao zijn voor de vader tien dagen verlof afgesproken om de moeder te begeleiden na de geboorte van een baby.”
Het is volgens Nòchi Willem, adviseur van de overkoepelende vakbond Usibo, te hopen dat andere beveiligingsbedrijven ‘ook over de schaduw van angst springen’ en de moed hebben de toegevoegde waarde voor hun medewerkers, die 24 uur per dag service verlenen, te regelen. Er is volgens hem al zeker één bedrijf dat AFBW heeft benaderd om zijn werknemers aan te sluiten. Als er meer volgen kan de vakbond de volgende stap in deze positieve ontwikkeling zetten, namelijk een basis-cao sluiten voor alle werknemers in de beveiligingssector.
De vakbond zou graag zien dat aannemersbedrijven, transportbedrijven en bedrijven die bouwmaterialen importeren dezelfde stap nemen. Met uitzondering van Kooyman en BWM is er tot nu toe geen enkele poging gedaan om de werknemers van deze sectoren te organiseren. ,,Dit maakt het voor vakbonden onmogelijk om hen te vertegenwoordigen. Onze wetten schrijven voor dat vakbonden met werkgevers aan tafel zitten. Ze moeten dan kunnen aantonen dat ze een meerderheid van de werknemers van het bedrijf als lid hebben geregistreerd. In de huidige situatie hebben de werknemers in de sector geen macht, ze zijn volledig overgeleverd aan de genade van de werkgever en gemakkelijk te gebruiken voor doeleinden die niet in hun belang zijn.”


Het Antilliaans Dagblad is de enige lokale Nederlandstalige ochtendkrant van Curaçao, Bonaire en Aruba. Op Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba, alsmede in Nederland en andere landen is een online-abonnement eenvoudig mogelijk via online.ad.cw

antdagblad-logo


Print-abonnee worden of voor meer algemene informatie? Stuur dan een mail naar algemeen@antilliaansdagblad.com. Met naam, adres en telefoonnummer. Abonnementsprijs is XCG 35,00 inclusief OB per kalendermaand. Print-abonneren is alleen mogelijk op Curaçao.

Top Tags afgelopen week

Geen tags gevonden.