‘Serieuze uitdagingen blijven bestaan’
Van onze correspondent
Kralendijk - De hotel- en toerismesector van Bonaire heeft in 2024 enige groei doorgemaakt, maar er blijven serieuze uitdagingen bestaan.
Dit blijkt uit het overzicht dat Bonaire Hotel and Toerism Association (Bonhata) deze week presenteerde.
Stijgende kosten, economische onzekerheid en een gebrek aan investeringen in bestemmingsmarketing bedreigen volgens Bonhata de duurzaamheid van het toerisme op de lange termijn. ,,Om een sterke toekomst te garanderen, moet Bonaire zich richten op het aantrekken van het juiste type bezoekers die aansluiten bij onze visie op duurzaam toerisme”, aldus de bond. Hiermee wordt aangesloten bij de ceo van Tourism Corporation Bonaire (TCB), Elesiër Angel, die deze week in een interview met Caribisch Netwerk aangaf zich niet alleen op méér toeristen te willen richten, maar op de juiste toeristen, ‘mensen die bereid zijn meer te besteden, die de waarde van Bonaire begrijpen en op een verantwoordelijke manier met ons eiland omgaan’.
De omzet per beschikbare kamer is gestegen van 131 dollar in 2023 naar 140 dollar in 2024, met de kanttekening dat de bezettingsgraad onder een duurzaam niveau blijft. Die bezettingsgraad is weliswaar licht gestegen van 61 procent in 2023 naar 62 procent in 2024, maar de vraag blijft inconsistent. De zomermaanden (juni tot september) waren bijzonder zwak. De gemiddelde dagprijs is ook iets gestegen, van 213 dollar in 2023 naar 226 dollar in 2024. ,,Echter, de stijgende kosten blijven druk uitoefenen op de winstgevendheid”, aldus Bonhata. Voor 2025 wordt de verwachte bezettingsgraad geschat op 81 procent, maar dit is mogelijk te hoog ingeschat omdat de werkelijke boekingen tot nu toe slechts op 65 procent liggen.
Bonhata benoemt uitdagingen waar de sector mee te maken heeft
Het vervolg van dit artikel lezen? Neem een online abonnement op de krant.