Van onze correspondent
Oranjestad - De bands die meedoen aan de carnavalsparades lijken zich te houden aan de geluidsnormen die Directie Volksgezondheid (DVG) eind januari heeft gesteld.
Tijdens de kinderparade van afgelopen zondag in San Nicolas werd tussen de 90 en 102 decibel gemeten. Voorheen was het geluid rond de 115 decibel. DVG noemt het een positieve stap in de richting om de gezondheid in de gaten te houden. Het advies van DVG is weliswaar dat het geluid maximaal 90 db is op een afstand van tien meter, maar de overheid vindt elke stap belangrijk en erkent de inspanningen die geluidsbedrijven leveren om het aantal decibel terug te dringen.
Met nog twee parades te gaan, morgen in San Nicolas en zondag in Oranjestad, hoopt DVG dat het bewustzijn om het gehoor te beschermen verder toeneemt. Dat betekent oordopjes dragen; DVG doet een oproep aan ouders om hun kinderen oordopjes in te doen.
De geluidsnormen zijn op 24 januari gepubliceerd in de Landscourant en wordt door DVG ‘managementlijn’ genoemd. De geluidsnormen gelden overigens niet alleen voor carnaval, maar zijn ook van kracht tijdens concerten en andere muzikale evenementen. Aan de totstandkoming van de managementlijn hebben verschillende belanghebbenden meegewerkt.
Deze managementlijn geeft advies over het geluid bij muzikale evenementen zoals carnaval en concerten, zowel binnen als buiten. Het is de bedoeling dat deze managementlijn in de toekomst de basis vormt voor de naleving van de Hinderlijke geluidenverordening.