Van onze correspondent
Oranjestad - ,,Een opmerkelijk snelle benoeming, die niet in het belang van Aruba is.” Partijleider Evelyn Wever-Croes van oppositiepartij MEP geeft premier Mike Eman (AVP) een ‘brevet van onvermogen’ voor de benoeming van René Herdé tot minister.

aruincompl,,De regering AVP-Futuro is nog steeds niet compleet.”
Herdé werd woensdag door gouverneur Alfonso Boekhoudt beëdigd. Hij neemt ‘tijdelijk’ - zoals de regering AVP-Futuro zegt - de portefeuille van Energie, Infrastructuur en Telecom op zich. Dat gebeurde nadat parlementariër Mike de Meza niet langer kandidaat-minister kon blijven, in verband met een strafrechtelijk onderzoek dat tegen hem loopt. Minister Arthur Dowers (AVP) was vanaf de start van het kabinet om die reden interim-minister van de genoemde portefeuilles, tot het besluit werd genomen om Herdé voor te dragen.
Wever-Croes merkt op dat het parlement afgelopen woensdag bijeenkwam voor een spoedvergadering, om goedkeuring te geven voor deze benoeming van Herdé. De MEP-leider is daarover niet te spreken. ,,Parlementariërs kregen slechts vijftien minuten de tijd om de vergadering bij te wonen. Tijdens deze vergadering stemden coalitiepartijen Futuro en AVP in met dit voorstel en keurden daarmee de benoeming van Herdé goed.” De partijleider van MEP vindt het vreemd vindt dat de parlementsvoorzitter deze vergadering zo snel bijeen heeft kunnen roepen, aangezien het parlement al maanden om verschillende vergaderingen vraagt en deze niet worden bijeengeroepen.
,,Aruba heeft al drie maanden geen leiderschap en geen complete regering. Want Herdé zou in Nederland de Gevolmachtigde minister worden bij het Arubahuis. Door hem nu op Aruba te houden, wordt die functie in Den Haag niet ingevuld.” Wever-Croes is net terug van een bezoek aan Nederland en heeft daar kunnen horen en zien dat de GevMin van Aruba ontbreekt. ,,Dit schaadt het imago van Aruba.”
Intussen zijn door het parlement meer dan 1.000 vragen gesteld, die niet worden beantwoord door de regering. ,,De MEP-fractie heeft meer dan 800 vragen gesteld, maar ook de coalitiefracties stellen vragen die niet worden beantwoord.”
De MEP-leider maakt zich ook zorgen over het aanstellen van een gepensioneerde voor de functie van minister. ,,De portefeuilles Infrastructuur en Energie hebben veel uitdagingen, inclusief strafrechtelijke onderzoeken. Binnen de AVP zijn veel jonge leden en ook in het parlement zitten mensen met veel ervaring, die directeur waren van diensten of sleutelposities bekleedden in het onderwijs en bij staatsbedrijven. Er zijn genoeg kandidaten die deze functie zouden kunnen vervullen.”
Wever-Croes voegt er een persoonlijke opmerking aan toe dat ze denkt dat Herdé niet over de nodige kennis beschikt om zo'n belangrijke portefeuille te beheren. ,,Deze benoeming laat ruimte voor andere invloeden.”


Het Antilliaans Dagblad is de enige lokale Nederlandstalige ochtendkrant van Curaçao, Bonaire en Aruba. Op Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba, alsmede in Nederland en andere landen is een online-abonnement eenvoudig mogelijk via online.ad.cw

antdagblad-logo


Print-abonnee worden of voor meer algemene informatie? Stuur dan een mail naar algemeen@antilliaansdagblad.com. Met naam, adres en telefoonnummer. Abonnementsprijs is XCG 35,00 inclusief OB per kalendermaand. Print-abonneren is alleen mogelijk op Curaçao.

Top Tags afgelopen week

No Tags found.