Ondertussen moratorium op standplaatsvergunning bij baaien

Van een onzer verslaggevers
Willemstad - Op dit moment beschikt het ministerie van Economische Ontwikkeling (MEO) niet over een specifiek beleid voor standplaatsen op of aan openbare stranden, zoals dat wel het geval is voor standplaatsen in de binnenstad en daarbuiten.

strandbeleidEr is echter wel behoefte aan een specifiek strandbeleid en daarom heeft de minister van Economische Ontwikkeling (MEO), Roderick Middelhof (MFK) na overleg met de Raad van Ministers besloten om een tijdelijk moratorium van zes maanden in te stellen om zo de ruimte te krijgen een beleidsplan te ontwikkelen.
Dit gebeurt samen met het ministerie van Gezondheid, Milieu en Natuur (GMN), het ministerie van Verkeer, Vervoer en Ruimtelijke Planning (VVRP) en andere betrokken instanties.
,,De verzoeken die momenteel worden ingediend voor een standplaatsvergunning op of aan een openbaar strand worden geëvalueerd op basis van het bestaande beleid voor standplaatsen buiten de binnenstad, aangezien er nog geen aparte regeling bestaat voor strandlocaties. Een apart beleid voor standplaatsen op of aan openbare stranden is wenselijk, gezien de criteria in het huidige beleid voor standplaatsen buiten de binnenstad niet volledig van toepassing zijn op strandlocaties”, zo wordt geconstateerd door MEO.
Door de groei in het toerisme is er een toenemende vraag naar standplaatsvergunningen op of aan openbare stranden van personen die commerciële activiteiten willen uitvoeren, zoals onder andere de verkoop van eten en drinken, maar ook de verhuur van watersportartikelen zoals stoelen, parasols en duikbrillen. Het moratorium is van toepassing op alle aanvragen voor een standplaats op of aan een openbaar strand die ná 4 juli 2025 worden ingediend.