Acht teamleiders vrezen ‘verdere schade aan personeel en organisatie’

Van een onzer verslaggevers
Willemstad - Het managementteam van het nationaal laboratorium, Analytisch Diagnostisch Centrum (ADC), wil ‘verdere schade aan personeel en organisatie voorkomen’.

F01 ADC DUSHIAcht leden van het managementteam - niet te verwarren met de directeur - hebben minister Javier Silvania (MFK) aangeschreven met deze waarschuwende woorden, leest het Antilliaans Dagblad. De afgelopen periode kondigde de bewindsman met de nodige ophef aan dat het zogeheten Medewerkerstevredenheidsonderzoek (MTO) naar buiten zou worden gebracht. Intussen ligt het rapport, opgesteld door Soab, op straat.

Uit het schrijven van het managementteam valt tussen de regels op te maken dat de leden vrezen dat het meer kwaad dan goed doet, om zo opzettelijk de vuile was buiten te hangen. Vandaar dat het onderwerp van hun schrijven aan minister Silvania aldus luidt: ‘Samenwerken aan zorgvuldige communicatie en vertrouwen voor ADC’.

De brief aan de minister van zowel Financiën als van Gezondheid, Milieu en Natuur (GMN) is al van een paar dagen terug; van 20 juni, vóórdat het MTO-rapport in de openbaarheid werd gebracht. Want, zo schrijven zij: ,,Wij hebben kennisgenomen van de aankondiging dat de resultaten van het Medewerkerstevredenheidsonderzoek (MTO) integraal extern en publiekelijk gedeeld zullen worden.”

Dat voornemen baart de acht leidinggevenden van het ADC zorgen. Het gaat dan ook om de manier waarop Silvania te werk gaat: ,,Het zorgen voor een psychologisch veilige manier van dialoog tussen de minister en het ADC in zijn geheel, is zeer wenselijk. Wij staan open voor overleg met alle betrokken partijen in een constructieve setting, zónder (in de brief is dit woord onderstreept, red.) opnames of livestreams, gericht op samenwerking, wederzijds begrip en het voorkomen van verdere schade aan de organisatie en haar medewerkers.”

Daarmee wijzen zij op een modus operandi die Silvania regelmatig hanteert, namelijk door al dan niet gevraagd met draaiende videocamera met audio live via Facebook ergens binnen te stappen en andere personen daarmee te overvallen of mogelijk zelfs in verlegenheid te brengen. Ook vergaderingen met personeel worden op die manier ‘uitgezonden’. Dat voelen velen als ‘psychologisch onveilig’, zoals het managementteam van ADC het formuleert, dat bij deze expliciet en met klem vraagt om overleg zónder opnames en/of livestreams.

Toewerken naar een duurzame oplossing

Meer hierover lezen? Neem een online abonnement op de krant.