Van een onzer verslaggevers
Willemstad - Tweede Kamerleden Raoul White (GroenLinks-PvdA) en Peter van Haasen (PVV) reageren afkeurend op recente minachtende uitspraken van Kamergenoot Baudet (FvD) over het Caribisch deel van het Koninkrijk.

De uitspraken van Baudet werden gedaan tijdens het commissiedebat ‘Economische ontwikkeling Caribisch deel Koninkrijk’ in de Nederlandse Tweede Kamer. Het Antilliaans Dagblad heeft tevens Kamerleden Roelien Kamminga (VVD), Mpanzu Bamenga (D66) en Faith Bruyning (NSC) die aan de debattafel zaten om een reactie gevraagd, echter zonder vruchtbaar resultaat.
,,Ik heb het debat inderdaad gevoerd, maar dat was als plaatsvervanger. U kunt het beste mijn collega Aukje de Vries vragen om een reactie”, mailt Kamminga terug. Een medewerker van de VVD Voorlichting antwoordt vervolgens: ,,Dit lijkt een vraag die aan de staatssecretaris Szabó moet worden gesteld. Wij gaan niet op uitspraken van Kamerleden reageren, mede omdat we niet nog meer aandacht willen geven aan dit soort uitspraken.”
Tijdens het debat stelde Baudet onder meer het idee voor om asielzoekers die Nederland binnenkomen linea recta met een vliegtuig naar bijvoorbeeld Saba te brengen en de Caribische Koninkrijkslanden te herkoloniseren met Nederlanders.
PVV-Kamerlid Van Haasen: ,,Premier Mercelina van Sint Maarten noemde de uitlatingen van Baudet ‘absurditeit’ en eerlijk gezegd is daarmee alles wel gezegd. Het is een hersenspinsel van een collega-Kamerlid die zich plotseling heeft ontpopt tot woordvoerder Koninkrijksrelaties, vermoedelijk speciaal voor deze voorstelling, zodat hij op ‘social media’ ermee kan pronken. Erg origineel is het niet. Baudet heeft zich, denk ik, laten inspireren door Donald Trump, die van Gaza de Riviera van het Midden-Oosten wilde maken. Hij wil van Sint Maarten een Caribisch Dubai maken. Ik beschouw het maar als satire. De Baudet-show, live vanuit de Tweede Kamer. Op het bericht dat alle asielzoekers gedeporteerd zouden moeten worden naar Saba, reageerde gezaghebber Jonathan Johnson luchtiger: hij zag daarin zijn connectiviteitsprobleem naar het eiland opgelost. Saba is een eiland met 128 hotelbedden, dat toont de onwetendheid en absurditeit nog maar eens aan.”

Kamerlid White (GroenLinks-PvdA): Het koloniale accent in Baudets woorden is onmiskenbaar

Meer hierover lezen? Neem een online abonnement op de krant.