Van onze correspondent
Oranjestad - De geüniformeerde politie gaat vanaf 1 juli werken met bodycams. Het gaat om een pilot, laat het Korps Politie Aruba (KPA) weten. Aan het gebruiken van de beelden zijn strikte regels en procedures verbonden.

F19 bodycams1Bij de pilot is ook het Openbaar Ministerie (OM) betrokken. Een bodycam is een camera die op het uniform wordt geplaatst en beelden kan opnemen. De beelden van de bodycam mogen niet openbaar worden gemaakt of worden bekeken zonder toestemming. Het KPA benadrukt dat dit ook voor het korps geldt. De agenten mogen de bodycams op elk moment gebruiken. Ze hebben een presentatie gekregen over de procedure voor de omgang met bodycams.

Het inzetten van bodycams past bij de visie van korpschef Ramon Arnhem die het korps wil digitaliseren en moderne technologie wil inzetten. Studies tonen aan dat bodycams bijdragen aan transparantie, veiligheid en professionaliteit. Dit maakt het korps en de samenleving sterker.

De bodycams zijn niet het enige nieuwe project binnen het KPA. Het korps beschikt over een nieuwe en moderne politieradio, nieuwe computers, een radarkamer, een cameraproject en technologie voor criminaliteitsbestrijding.

,,Ons korps staat niet stil. We luisteren naar de gemeenschap en werken aan technologische vooruitgang om onze organisatie verder te ontwikkelen”, zegt Arnhem. Hij is zich er bewust van dat de bodycams een uitdaging kunnen vormen voor de samenleving en stelt dat het een kwestie van tijd is om hieraan te wennen. De korpschef ziet deze pilot als een manier om te investeren in het vertrouwen tussen de politie en de burger.