Van onze correspondent
Oranjestad - ,,Als gevolg van de huidige geopolitieke situatie daalt de vraag naar hotels. De prognose is dat de gemiddelde bezettingsgraad in de tweede helft van het jaar afneemt.”
Dat zegt ceo Tisa LaSorte van Aruba Hotel & Tourism Association (Ahata).
Ahata verzamelt elke maand de bezettingscijfers en prijzen van hotels, om prognoses te kunnen maken. De organisatie doet dat op basis van de input van de hotels die bij hun zijn aangesloten. ,,Maart is nog een goede maand”, zegt LaSorte. De bezettingsgraad daalde licht, maar er is een hogere RevPar behaald. De RevPar is de opbrengst per beschikbare kamer. In maart bedroeg de gemiddelde bezettingsgraad 86 procent. De RevPar was in maart 397 dollar. Dat is 3 procent hoger dan in 2024, stelt de Ahata-ceo. Een hogere RevPar is voor de hotels gunstig, want het dekt de kosten die de laatste tijd zijn gestegen. Het is het resultaat van een focus op waarde en dienstverlening.
,,Twee maanden geleden was de prognose dat de gemiddelde bezetting in 2025 81 procent zou zijn. Een maand geleden daalde de prognose naar 78 procent. Nu is de prognose opnieuw gedaald, naar 76 procent.” Volgens LaSorte verwacht de helft van de hotels dat het aantal boekingen voor de tweede helft van het jaar gaat dalen vergeleken met vorig jaar.