Groep verontruste specialisten roept om hulp
Van een onzer verslaggevers
Willemstad - Het Curaçao Medical Center (CMC), nog altijd een toonbeeld van moderne zorg in de Cariben, verliest steeds meer van zijn vermogen om patiënten goede behandeling te bieden.
Als enig algemeen ziekenhuis op het eiland met onder meer gespecialiseerde kankerzorg en 24-uurs spoedhulp bij ongevallen, is het CMC van levensbelang. Maar door het vertrek van artsen, oplopende wachtlijsten en toenemende werkdruk, dreigt het ziekenhuis zijn cruciale rol niet meer te kunnen waarmaken.
Het Antilliaans Dagblad is benaderd door meerdere bezorgde zorgverleners, die echter uit zelfbescherming niet met hun naam in de krant willen. Daar heeft de hoofdredactie begrip voor. De krant staat ervoor in dat hun verklaringen werkelijk zijn opgetekend.
,,Artsen vertrekken, vacatures blijven open, niemand komt, alleen oudere personen komen als waarnemers met tijdelijke contracten”, zegt een medisch professional, zelf met een lange staat van dienst.
,,De problemen zijn groot geworden sinds de invoering van de Landsverordening normering topinkomens (LNT). Deze wet maakt het voor specialisten financieel onaantrekkelijk om op Curaçao te werken. Veel ervaren artsen zijn daarom vertrokken en anderen geven aan te vertrekken naar landen waar ze beter worden betaald.”
Ook nieuwe artsen uit de regio, zoals Colombia, melden zich niet aan. ,,De salarissen zijn hier te laag en de taal is een barrière; velen spreken geen Engels”, zegt een internist van het CMC. ,,Bovendien kiezen Curaçaose artsen die in Nederland studeren vaak voor een baan aldaar, waar de werkomstandigheden beter zijn.”
Te weinig handen, te veel patiënten
Meer hierover lezen? Neem een online abonnement op de krant.