Uitgebreid aandacht voor Selibon tijdens bezoek aan Bonaire
Van onze correspondent
Kralendijk - Staatssecretaris Eddie van Marum heeft onlangs volop de kans gekregen om Bonaire, de mensen en de uitdagingen te leren kennen.
Hij trapte af met een bezoek aan de afvalstort van Selibon. Hier werd hij bijgepraat over de problemen waar ze tegenaan lopen bij de dagelijkse uitvoering van het werk. Er liggen plannen klaar om de grote knelpunten bij de vuilstort op te lossen maar zonder de nodige financiële middelen kan er niet worden doorgepakt. Later sprak Van Marum met bewoners die verenigd zijn in stichting Pro Lagun: Jan Verbeek, Michael Winklaar en Myvianca Verbeek-Lucia. ,,Het is duidelijk dat er nu wat moet gebeuren. Bewoners kunnen niet langer wachten. Ook met het oog op volksgezondheid. Alleen als we samenwerken kunnen we de problemen voor de bewoners oplossen. Uiteraard ieder vanuit de eigen verantwoordelijkheid”, aldus Van Marum.
De bevolking van Bonaire is de afgelopen jaren enorm gegroeid. Dit legt een grote druk op voorzieningen als water en elektra. Joanne Balentien-Nicastia liet Van Marum bij water en elektriciteitsbedrijf WEB zien hoe ze op innovatieve wijze bezig zijn om tegemoet te komen aan de groeiende vraag. Ook kreeg hij een rondleiding door de waterfabriek onder leiding van Gerrit Scharrenberg. Tijdens een vaartocht door de mangrove met onder meer de nieuwe directeur van Stinapa Bonaire, Melissa Kashiku van Hoorn, werd de staatssecretaris geïnformeerd over de rol van mangroves bij de bescherming van de kust van Bonaire. Vervolgens sprak hij de deelnemers aan de BQ Cybersecurity-conferentie toe en hij maakte kennis met de Centraal Dialoog, het lokaal overlegorgaan van werkgevers, vakbonden, Kamer van Koophandel en de lokale overheid
Net als op Saba en Sint Eustatius was er een gesprek met het bestuurscollege en de eilandsraad over de bestuurlijke vernieuwing van de WolBES en de FinBES. ,,De discussie ging met name over de functie van de Rijksvertegenwoordiger. Ik heb ze uitgenodigd om mee te denken over onder meer de invulling van het wederkerige karakter van de functie. De Rijksvertegenwoordiger is er ook voor de inwoners, ondernemers, maatschappelijke organisaties en het openbaar lichaam.” De dag werd afgesloten met een barbecue. ,,‘s Avonds heb ik genoten van de gastvrijheid van Nolly Oleana die op zijn boerderij leden van de klimaattafel en ondernemers in de agrarische sector en visserij had uitgenodigd voor een gezellige barbecue en een gesprek over de klimaatplannen en voedselzekerheid.”